Rezervace e-mailem: jirka@zikovi.cz

Města v blízkém okolí

 České BudějoviceČeské Budějovice - 25 km: Krajská metropole s nádherným historickým centrem, která nabízí bohaté možnosti. Divadlo, multikino, plavecký bazén, zimní stadion, romantické hospůdky i velká nákupní centra, ligový sport a řadu dalších možností, jako Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky, Jihočeské motocyklové muzeum, Budvar muzeum České Budějovice a Muzeum energetiky, městská památková rezervace v historickém centru (Piaristické náměstí, přilehlý dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou a radnicí, Černá věž, katedrála svatého Mikuláše atd.)..

 

Hluboká nad Vltavou - zámekHluboká na Vltavou - 22 km: Nádherný zámek, Alšova Jihočeská galerie, Zoologická zahrada, aquapark, golfové hřiště, jachting na Bezdrevu - druhém největším rybníku ČR.

 

 

 

 

Český KrumlovČeský Krumlov - 33 km: Křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů s impozantní dominantou zámku nad meandrem Vltavy, koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, hospůdky i středověké krčmy. Od roku 1992 je zapsáno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

 

 

PrachaticePrachatice - 20 Km: Unikátní historické centrum s řadou památek (Kostel svatého Jakuba, Městské hradby, Městská brána, Stará radnice, Nová radnice, Rumpálův dům, Bozkovského dům, Sitrův dům, Heydlův dům) muzeum krajky, divadlo, galerie, kino, krytý bazén a řada dalších možností.,

 

 

Písek - nábřežíPísek - 35 Km: V Písku se nachází nejstarší dochovaný český most ze 13. století, hrad, Kostel Narození Panny Marie, který je dominantou města a je na něm umístěna hodinová věž, a částečně zachované hradby zbořené během průmyslové revoluce. Historicky cenná je také Putimská brána.