Rezervace e-mailem: jirka@zikovi.cz

Netolicko - možnosti rekreace

  • Netolice
    Netolice
  • Muzeum
    Muzeum

Netolice se nachází v jižních Čechách na rozhraní Šumavy a Budějovické pánve. Město je svojí polohou velmi vhodné k rekreaci.  Dovolenou můžete vyplnit pěší turistikou v blízkém okolí po dobře značených trasách a naučných stezkách i putováním po zajímavých a zřetelně značených cyklotrasách. Na své si v okolních lesích přijdou houbaři.

 

V bezprostřední blízkosti Netolic  (30 minut volné chůze) je známý zámek Kratochvíle s expozicí kresleného a loutkového filmu.  Snadno dojedete do Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou, Českého Krumlova, Prachatic, Vimperka, hraniční přechod Strážný do SRN je vzdálený 60 km. Dojezdové vzdálenosti: České Budějovice: 25 km, Hluboká nad Vltavou: 22 km, Český Krumlov: 33 km, Prachatice: 20 km, Vimperk: 32 km, Vodňany: 12 km, Písek: 30 km.

 

Milovníci historie nemohou opomenout navštívit stálou expozici netolického muzea, které se nachází se přímo na náměstí.

 

Město a jeho okolí je krajem rybníkářským, Netolice byly založeny známým rybníkářem Štěpánkem Netolickým, jak název městečka napovídá. Z toho tedy pro milovníky mokrého sportu vyplývá: pruty s sebou a lovu zdar!

 

Informace o možnostech vyžití, kulturních zajímavostevh i sportovních akcích najdete na informačním serveru regionu Blanský les - Netolicko.